רחצת כלבים

לרחוץ או לא לרחוץ – זאת השאלה!
וגם :כמה, איפה, מתי ובעיקר – עם מה?

ובכן, נעשה מעט סדר בעולם הבועות והשמפו. ראשית יש להבדיל בין הכלב הבריא ובין כלבים הסובלים מבעיות עור שונות (גם החתולים לא יקופחו בסוף).
לגבי הכלב הבריא: לעיתים קרובות מתעורר הצורך במקלחת, אם זה בקיץ בגלל הים, בחורף בגלל הבוץ, באביב בגלל האבק ובסתיו סתם נושרים עליו עלי שלכת.
ובכן אם בעבר חשבתם פעמיים ובעיקר חישבתם אם כבר עבר חודש מאז הרחצה האחרונה שלו, יש בשורות טובות. היום ישנם סוגי שמפו שונים לכלבים שאיתם אפשר להתרחץ לעיתים קרובות הרבה יותר, תיאורטית אפילו כל יום. ובכל מקרה אין ספק שפעם בשבוע-שבועיים, עם שמפו היפו אלרגני המזין את העור ומעניק לו לחות, יתקבל בברכה!
לגבי הכלבים בעלי בעיות עור: גם הם יוכלו להפיק תועלת משימוש מושכל ברחצה. קודם כל חשוב לאבחן את הבעיה – האם הכלב סובל מעור יבש? שמן? קשקשים? האם יש לו זיהום חיידקי? פטרייתי? האם ישנם טפילים? וכו'…
לאחר האבחון נוכל להתאים לכלב את השמפו שיועיל לו, ואת תכיפות השימוש לעיתים כטיפול בלעדי ולעיתים במשולב עם דרכי טיפול נוספות.
ומה עם גורים?
ובכן, מותר לרחוץ גורים, כמו שרוחצים תינוקות בני יומם במשפחות הכי טובות, חשוב להיזהר שבעתיים מחדירת מים לאוזניים, חדירת סבון לעיניים ובעיקר מחשיפת הגור לטמפרטורה נמוכה בעודו רטוב.
כיצד מייבשים?
אפשר במגבת, בעיקר בימות הקיץ, ואז לתפוס קצת שמש במרפסת.
אם רוצים שהכלב יגיע למצב של "יבש לחלוטין", אפשר עם פן, לכוון על עוצמה נמוכה, לא מקרוב מידי, לא להתעכב זמן רב במקום אחד ולשים את היד על הכלב כדי לראות שהוא לא מתחמם מידי!
ומה עם חתולים?
חתול בריא שלא יוצא מהבית – בד"כ אין צורך לרחוץ בכלל. החתול שומר על ניקיונו האישי והוא חסכוני ביותר במים, סבון וחשמל.
חתולים זקוקים למקלחת במקרה של בעיית עור שאובחנה והותאם לו שמפו, או במקרה של חתול שהתלכלך מאוד ואז ניתן לרחצו בשמפו המתאים לחתולים.
חשוב מאוד! – לא להשתמש במוצרים שנועדו לכלבים בלבד על חתולים.!

לסיכום: ימי הסינטבון חלפו עברו להם. אנו נשמח להתאים לחיית המחמד שלכם את השמפו האופטימלי.

לייעוץ ראשוני וקביעת תור

השאירו פרטים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים