פרעושים

התרבות פרעושים היא עונתית ותלויה במזג האוויר

בחורף כשהטמפרטורות יורדות הם נמצאים בצורת הגולם בתרדמה. עם בוא האביב והעליה בטמפ' מתחילה ההתרבות.
ככל שעולות הטמפ' כך גובר תהליך ההתרבות ואוכלוסית הפרעושים הולכת וגדלה.
מחזור החיים של הפרעוש: ביצה – זחל – גולם – בוגר.

הפרעושים שאנו רואים על גוף הכלב אלו פרעושים בצורת "הבוגר" והם מהווים רק 10% מאוכלוסית הפרעושים שנמצאת על החיה ובסביבתה הקרובה. כלומר על כל פרעוש שאנו רואים על הכלב או החתול קיימים עוד תשעה פרעושים בצורות גילגול שונות שאותם לא נראה (ביצים, זחלים, גלמים) שנמצאים על הכלב או בסביבתו הקרובה.
בחורף הפרעושים נמצאים בצורת הגולם, במצב רדום שיכול להמשך גם מספר חודשים ותלוי בטמפרטורה, ברגע שהגולם חש שהטמפרטורה עולה הוא בוקע ויוצא החוצה הפרעוש הבוגר.
חשוב להתחיל את הטיפול בפרעושים כשהאוכלוסיה שלהם נמצאת עדיין במימדים קטנים וניתנת לשליטה ולהמשיך לטפל לאורך כל העונה החמה בקביעות (כל 3 שבועות) גם כשנראה לעין שאין לבע"ח שלנו פרעושים. אצלנו בארץ, שהטמפרטורות גבוהות בהרבה מאירופה, התרבות הפרעושים היא עצומה והם מפתחים עמידות לתכשירים השונים שבאירופה נחשבים מאוד יעילים. ולכן אנחנו, פה בארץ, מחויבים להיות קפדניים הרבה יותר בשימוש הרציף בחומרים קוטלי הפרעושים.
במקרים בהם התרבות הפרעושים יוצאת מכלל שליטה והתכשירים הקונבנציונלים לא עוזרים יותר אנו ממליצים על ריסוס הבית והסביבה.

נזקי הפרעושים:

1) אלרגיה לפרעושים – הרבה כלבים אלרגיים לחומר המופרש בעקיצת הפרעוש וכתוצאה מכך מתגרדים בצורה קשה גם מעקיצה אחת בודדת. התגרדות זו גורמת לגירוי קשה בעור, פצעים, דלקות עור מישניות חמורות, הוט ספוט, קרחות וכו..

2) תולעים – אחד מגלגולי תולעת הסרט (נראה כמו אורז בצואה) עובר דרך הפרעוש.
הפרעוש אוכל את ביצי התולעת וכאשר הכלב או החתול מלקקים את עצמם הם בולעים את הפרעוש עם הביצה ובמעי הכלב הביצה בוקעת לתולעת. כדי להיפטר מהתולעים יש לטפל הן בתולעים עצמן והן בפרעושים.

טיפולים:

1) ניקוי סביבתי יסודי – הרתחה של המצעים של הכלב/חתול, כדי להפטר מהביצים והזחלים ובמידת הצורך ריסוס סביבתי.
2) טיפול בחומרים קוטלי פרעושים – אדוונטג', אדוונטיקס, רוולושיין, פרונטליין, החומרים של השנים האחרונות מכילים בנוסף לחומרים קוטלי פרעושים צורת הבוגר גם הורמונים המונעים מהזחל להפוך לגולם וע"י כך קוטעים את מחזור ההתפתחות של הפרעוש.

לייעוץ ראשוני וקביעת תור

השאירו פרטים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים