כתבו עלינו בעיתון

אפריקה לייט: חוויות ראשונות מדרא"פ

שליח nrg מעריב לשלב הנוק-אאוט של מונדיאל 2010 יצא לדרכו והוא כבר מתגעגע. הוא אפילו צפה ב"כוכב נולד" במטוס ולא הבין אם איבד את שפיותו

אביעד פוהורילס, דרא"פ | 27/6/2010 15:08
1. ג'מבו של אלעל, שישי בבוקר, עמוס עד הכיסא האחרון בטרמפיסטים של הצלחות. אלו שלא נאה להם להגיע לשלב הראשון, לראות סלובקיה נגד אסי גלבוע ועוד לנסוע לשם 900 ק"מ בכביש חד מסלולי חשוך כמו הגיהנום, שבסופו נהר המקונג מתחבר לנילוס ובקצהו אולי לוע פתוח של קרוקודיל. יא אייל לוי, איך נסעת שבועיים בכבישים האלה. אלוהים איתך.

ברוכים הבאים לאפריקה לייט. מסכי המטוס מצביעים על ערים מספרי ילדים או מעלילות גבורה של צה"ל לפני 30 שנה. קינשאסה, לובומבאשי, קמפלה ואנטבה, מיצרי באב אל מנדב, עדן מומבסה וטנגניקה.

לידי יושב עמית אברשיץ, סוחר בורסה צעיר שטס לכאן עם ארבעה מחבריו. לפני שנה הם נרשמו ורכשו את הכמות המקסימלית האפשרית, שבעה כרטיסים לאדם. בסופו של דבר נתקעו עם סטוק, ככה שבמהלך הטיסה החבר'ה במו"מ קדחתני עם נוסעים סמויים אחרים כדי להפטר מהסחורה.

שמינית גמר שנקנה ב150- דולר נמכר ב,220- רווח שהוא כסף קטן עבור הטייקונים האלה. הם הולכים לשחות עם כרישים בכלוב בקייפטאון ולישון יומיים בספארי וללטף אריות לבנים. שבעה משחקים בעשרה ימים. אברשיץ הוא ז'ול ורן המודרני. התענוג יעלה להם 9,000 דולר. מי אמר שיש רעב באפריקה.

2. בפעם הקודמת שלי במונדיאל, ב2002- בקוריאה-יפן, הייתי רווק חסר דאגות. היום אני נשוי באושר עם שתי בנות, שנתיים וארבע, ושני כלבים, נטשה וטימי. בטיסה ליוהנסבורג, שעתיים אחרי שנפרדתי מהם, אני מרגיש שאני לא יכול בלעדיהם.

כדי להירגע אני לוקח את האוזניות ורואה קטעים מ"כוכב נולד" שכמעט לא ראיתי אף פעם בארץ. כשהנערה האוטיסטית רוני גינוסר שרה, או כשהחשמלאי מאשדוד משאיר את מרגול חסרת מילים, אני מרגיש דמעות שמציפות את העיניים. אני מנסה לחשוב אם אני שפוי, ומבין שזה הבית.
לפני שבועיים מצאו לטימי, הלברדור השחור שלנו סרטן ריאות. הוא בן ,12 כבר לא רואה למרות שהיה בעצמו כלב נחייה לעיוור. אין נפש כמוהו בסביבה שלנו והוא אצלנו בבית כאחד האדם ויותר מכך. בני ממרפאת אפקה (וטרינר תל אביב) אמר לפני הנסיעה שהסיכוי שטימי ישרוד את השבועיים וחצי הקרובים הוא .50-50 אנחנו שומרים לו מקום מתחת לעץ הלימון.

לפני שיצאתי ניגשתי אליו וביקשתי שיהיה פה כשיחזור. שיחכה לי, שלא יילך. טימי הרכין ראש, ובעיקר שתק. הוא רצה לישון.

לייעוץ ראשוני וקביעת תור

השאירו פרטים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים