התנהגות חתולים

ייעוץ ב התנהגות חתולים

ברצוננו להציג בפניכם את אריאלה שינוק -יועצת מומחית להתנהגות חתולים. מי מאתנו לא שמע על החתול שנהייה תוקפני לאורחים? על שביתת אוכל של חתולים? או, רחמנא ליצלן,חתול שמטיל מימיו על הכריות הכי הכי שלנו? חתול שהורס את הרהיטים? במצבים אלו ובעשרות אחרים מטפלת אריאלה, תוך פרוק הבעיה למרכביה, לימוד והשמה של שיטות, לעתים פשוטות להפליא, כדי לפתור את הבעיה.
מצ"ב מאמר פרי עטה של אריאלה:

חייזר אצלי בבית

לא מעט לקוחות מתקשרים אלי, מאוכזבים מאוד מחוסר החברותיות של החתולים שלהם: "הבאנו למיצי החתול שלנו בן ה – 7 גור חדש, כל כך מתוק, והוא, במקום לאמץ אותו ולשחק איתו רק תוקף אותו ומתעצבן עליו"
כדי להבין מה עובר על חתול שחי לו בשלום ובטחה אצלכם בבית בשבע השנים האחרונות ולפתע הופיע לו "חבר" חדש נסו לדמיין את הסיטואציה הבאה:
יום אחד אתם יושבים לכם בנחת בסלון, בוהים מול הטלוויזיה באפיסת כוחות בסיום יום מתיש. לפתע נכנס הביתה אדם שאינכם מכירים. הוא אולי אומר לכם שלום אבל בלי לחכות לתשובה מתיישב על ידכם בספה, אחרי כמה דקות הוא קם, הולך לבדוק מה יש במקרר, באותה הזדמנות מכין לעצמו קפה וגם הולך לשירותים… האם אתם בטוחים שתקבלו את ה"חבר" החדש שלכם בזרועות פתוחות? מיד תציעו לו להישאר לישון אצלכם ואולי גם תחבקו אותו כל הלילה?
אז כך מרגיש חתול שפולשים לו לבית, ואם נכנסת חיה שהוא אינו מכיר כמו למשל כלב לא רק שהוא ירגיש שפלשו לו לטריטוריה, סביר להניח שהוא ירגיש כפי שאתם הייתם מרגישים במידה והיה נכנס אליכם הביתה חייזר.
אז מה לעשות?
לעשות היכרות. איטית. מדורגת.
ראשית מכניסים את החתול החדש לחדר נפרד, לאחר מכן עושים היכרות עם הריח של החתול החדש ורק אח"כ מראים לחתולים זה את זה אך בלי שיש להם יכולת להתקרב ו/או לגעת זה בזה. רק לאחר שכל השלבים הללו עוברים בשלווה נותנים לשני החתולים להסתובב חופשי בבית תוך כדי חיזוקים חיוביים מאינטראקציה חיובית בינהם והתעלמות טוטאלית מכל אינטראקציה אחרת…
נכון שלפעמים גם אם מכניסים חתול חדש הביתה בלי שום הכנות שניהם לבסוף מסתדרים היטב, אך הדבר כרוך בסיכון וללא ספק בלחץ לשני החתולים. ביננו, יש גם סיכוי שאם ינחיתו עליכם בבית חייזר וישאירו אותו מספיק זמן בסוף תגלו שהוא הפך להיות החבר הכי טוב שלכם…
בכל מקרה – וכאן החלק המעודד – גם כשחתולים לא מסתדרים, אחרי הרבה זמן שהם ביחד, תמיד יש מה לעשות ואיך לשפר את המצב. אז לא להתייאש… גם כשהחתול בן 17 ונדמה לכם שהוא כבר ראה הכל ועשה הכל וכבר שנים אתם מתאימים את הריהוט של הסלון לצבע של הפרווה שלו, תתפלאו, לא רק שאפשר ללמד אותו הרגלים חדשים – הרבה פעמים הוא ישמח מכך…

לייעוץ ראשוני וקביעת תור

השאירו פרטים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים