גור חתולים

גור חתולים – איך מטפלים ?

"אמא, אבא, בואו מהר מצאתי גור חתולים!!"
קרה לכם?, קורה לפעמים שאחד הילדים חוזר הביתה עם גור חתולים שנמצא או שאנחנו רואים גור נטוש, מתכופפים, אוספים ומנסים להעניק לו עזרה ראשונה.
להלן מספר טיפים לשיקום והזנה של גור חתולים נטוש.

האכלה: מקום ראשון – אמא, או אמא מחליפה, אם יש.
מקום שני – אבקת חלב לחתולים, מהירת הכנה, ניתן לקנות במרפאה או בחנויות לחיות.
מקום שלישי – הכנת תחליף חלב בייתי:
1 כוס חלב 3%
1 צהוב של ביצה
3 כפות שמנת מתוקה 38%
1 כפית סוכר
4 טיפות ויטמין A+D – אם יש.
גור בן יום עד 10 ימים (עם עיניים סגורות) יש להאכיל כל שעתיים שלוש. אחרי 10 ימים כאשר הגור מתחיל לפתוח עיניים, יש להאכיל כל 4 שעות. האכלה מתבצעת באמצעות בקבוק לגורים, מזרק, טפטפת או כפית. יש להתחיל ב 5-10 מ"ל בכל האכלה ועם הזמן להוסיף.
בגיל 8 שבועות בערך, כאשר בהדרגה כמויות החלב יורדות, וכמות המזון הרך עולה. את כמות המזון מעלים ב 3 ארוחות הקיימות בלי להוסיף עוד ארוחה, לאט לאט יש להוריד את כמות החלב עד אשר בגיל 8 שבועות לערך החתול אוכל 3-4 ארוחות ביום של המזון הרך.
ניקיון: לאחר כל האכלה יש להפוך על הגב ובעזרת שתי אצבעות לעסות את הבטן במשך דקה (בתנועה סיבובית). לאחר מכן להניח את הגור על הרגליים על גבי שולחן, להרים את הזנב כלפי מעלה ובעזרת צמר גפן לח לגרות את פי הטבעת ואת השופכה כדי שהגור יקבל גירוי לעשות את צרכיו (כך אנו מחליפים את פעולת הליקוק של האם).
כשמסיימים לטפל בגור יש להניחו בקופסא מרופדת עם בקבוק חם עטוף במגבת בחום נעים למגע (אם אין בקבוק חם ניתן להשתמש בכל בקבוק אחר עטוף במגבת). בקופסא אפשר לשים שעון מתקתק אשר מדמה את הדופק של האם.
הגור ישמח להרבה ליטופים ומגע שיזכיר לו שהוא לא לבד.

לייעוץ ראשוני וקביעת תור

השאירו פרטים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים